Дата: від до Скинути

Про порушення у сфері роздрібної торгівлі споживачі можуть повідомляти податківців

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу споживачів товарів (послуг) про можливість інформування про виявлені значні порушення у сфері роздрібної торгівлі.

11:03 03.06.2022

На Рівненщині більшість підрозділів пробації долучилися до відзначення Міжнародного Дня захисту дітей.

На обліку підрозділів Центру пробації Рівненщини на даний час перебуває 30 неповнолітніх. З нагоди Міжнародного дня захисту дітей їх залучили до різноманітних заходів.

11:02 03.06.2022

Запитували-відповідаємо: підприємець – платник єдиного податку здійснює продаж пива на території села. Чи необхідно йому застосовувати касовий апарат?

Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що відповідно до п. п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.

10:02 02.06.2022

Завдяки відповідальності та патріотизму платників податків Рівненщини до Держбюджету надійшло 2071,6 млн гривень

Сьогодні, у складний воєнний час, економічна стабільність нашої країни залежить, насамперед, від платників податків, які продовжують працювати, підтримувати нашу державу та сумлінно сплачувати податки. Завдяки їх громадянській позиції та патріотизму український бюджет стабільно наповнюється.

09:52 02.06.2022

Заповнення форми обліку товарних запасів ФОПом при вибутті товарів

Головнt управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Порядок № 496 визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

09:47 02.06.2022

Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що до 1 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування, під час якої громадянам надано можливість легалізувати свої статки, придбані за кошти, податки з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки станом на 01.01.2021.

09:22 02.06.2022

Особливості застосування РРО/ПРРО на різних господарських одиницях ФОП

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що якщо у фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку другої – четвертої груп є господарський об’єкт у місті, то у такому об’єкті реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні РРО (ПРРО) застосовуються на загальних підставах відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265), а у господарському об’єкті на території села, селища можна проводити роздрібну торгівлю товарами (крім підакцизних товарів) без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, за умови дотримання граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг).

09:18 02.06.2022

Відновлюється бюджетне відшкодування сум ПДВ згідно Закону України від 12.05.2022 № 2260

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що підпунктом 69.11 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу зупинено до 21 липня 2022 року дію пунктів 200.10 - 200.12 статті 200 Кодексу, що визначають порядок узгодження, терміни проведення перевірок та процедуру відшкодування контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної та документальної перевірки.

09:18 02.06.2022

Про звільнення від сплати земельного податку окремих категорій громадян

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що нормами Податкового кодексу України  визначено, що від сплати земельного податку звільняються: особи з інвалідністю першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

15:48 01.06.2022

Кампанія декларування доходів: які доходи громадяни зобов’язані задекларувати

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує жителям Рівненщини, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2021 року. В рамках цієї кампанії річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, з яких у 2021 році не сплачено податок на доходи фізичних осіб, слід було подати до 1 травня 2022 року. Зауважимо, що обов’язок громадянина подати річну податкову декларацію закріплений у Конституції України. Зокрема, ст. 67 основного закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

15:46 01.06.2022