A A A K K K
для людей із порушенням зору
Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

На Рівненщині практикують надання психологічної допомоги у форматі «однаковий досвід». Нині фахівці працюють з двома групами – це власне військові, а також дружини та матері захисників. Основна мета таких груп - це підтримка та допомога зі складними станами і ситуаціями. Це ініціатива всеукраїнського колцентру #ВАРТОЖИТИ, який заснувала громадська організація "Фонд Яніни Соколової" https://sokolovafund.org/projects/civilians-psychology-support/ ). Під час занять надають професійну психологічну підтримку і допомогу від військових психологів.

Військовий психолог, ветеран ЗСУ Максим Чубик пояснює, що така практика дуже дієва, адже слова «я тебе розумію…» мають право говорити лише ті, хто мав подібний досвід. Під час занять люди діляться своїми практиками про те, як вони впоралися з емоційним станом і показують на власному прикладі, як жити далі. Загалом чоловіки звертаються дуже рідко, адже серед мужніх воїнів досі поширений стереотип, що з усім можна впоратися самому. Жінки, навпаки, більше довірять психологам і охоче йдуть на контакт. Також він зауважив, що під час занять існують чіткі правила і STOP-теми. Наше суспільство все ще за звичкою намагається триматися подалі від психотерапевтів, психологів, психіатрів, - все це змішане у головах і викликає захисну реакцію: «Я не піду. З моєю психікою все гаразд». Та це не так, бо війна ламає як долі, так і душі. Всі люди у пікселі знають, що те все побачене залишається всередині. Немає ніякого сорому у тому, щоб говорити із кардіологом про проблеми з серцем, немає ніякого сорому і у тому, щоб говорити з фахівцем про проблеми з душею. І це працює, це рятує. 

Така допомога на Рівненщині надається як онлайн, так і в офлайн форматах. Заняття груп підтримки проводяться в рамках проєкту "Варто Жити". 

Щоб долучитися до занять потрібно зателефонувати за номером: 063-863-98-00, 097-999-03-45. Окрім групових занять, отримати консультації військові можуть телефоном у колцентрі психологічної підтримки #ВАРТОЖИТИ за номером 5522, з понеділка по п‘ятницю з 11:00 до 19:00.

 


Система охорони здоров'я активно долучається до розвитку ветеранської політики в Рівненській області.

                              Фото без опису

Лікар-психолог КП "Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення" РОР Романа-Олександра ВОЛЧЕЦЬКА, прийняла участь у навчанні фахівців територіальних громад з питань ветеранської політики.

Надмірне психоемоційне та фізичне навантаження, в якому живуть ветерани під час та після військових дій, іноді сприяють виникненню посттравматиних стресових розладів, з якими важко впоратись самостійно.

Слід розуміти, що більшість психологічних наслідків є нормальними реакціями на сильні емоційні переживання, складні ситуації тощо. При цьому далеко не всі переживання переростають у порушення та не кожен ветеран стикається з психічними розладами після служби. Саме тому потрібно не лише уникати стигматизації й автоматичного сприйняття ветерана як людини з психотравмою, але й забезпечити можливість усім ветеранам, які цього потребують, отримати доступ до вчасної та якісної професійної підтримки.

 

Адреса: м. Рівне, вул. Дубенська, 64

 

Номер телефону для довідок: 098 362 4821

 

rocpzn64@gmail.com


 

Фото без опису

На базі КП « Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення» РОР працює Центр ментального здоров'я, в якому проводять консультації психологи, супровід надають сімейні лікарі, психіатри.

Центр працює у напрямках:

  • навчання щодо організації психосоціальної підтримки ветеранів/ветеранок та членів їх сімей на рівні громад;
  • аналіз впливу воєнних дій на особистість;
  • навчання та розвиток екологічного (безпека та захист особистих кордонів) спілкування з ветеранами;
  • допомога у навичках управління власними емоціями та ознайомлення зі способами впливу на емоційні стани;
  • сприяння у адаптації до цивільного життя;
  • допомога у подоланні станів апатії, тривоги, робота з емоційними «гойдалками», безсонням, проявами насильства в сім’ї.

Через війну з кожним днем кількість людей, які будуть відчувати наслідки для свого психічного здоров'я буде зростати. Навіть тих, хто зміг стійко перенести перші місяці війни, чекає ментальне виснаження, адже звикання до постійного перебування в умовах війни також може мати негативний вплив на психічне здоров'я. Ця війна, навіть після того, як закінчиться нашою перемогою, "відіграватиметься" на психіці щонайменше найближчі сім-десять років. 

Психологічна допомога у центрі надається безкоштовно військовослужбовцям, сім’ям військовослужбовців та громадянам, які потребують підтримки.

Центр ментального здоров’я працює за адресою: м. Рівне, вул. Дубенська, 64.

Номер телефону для запису – 067 292 96 81, електронна пошта – mentalne.rv@gmail.com

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора