Запобігання та протидія домашньому насильству

Для того щоб залишити позаду домашнє насильство, потрібна неабияка сміливість, а ще — чіткий план того, що робити та як убезпечити себе та своїх дітей.

В Україні запрацював сайт на якому можна розмістити скаргу про випадки домашнього насильства

В Україні запрацював сайт 1547.ukc.gov.ua, на якому можна розмістити скаргу про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Завдяки роботі сайту постраждалі від домашнього насильства зможуть у режимі онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення та надати короткі дані про нього для правоохоронних органів, а також відстежити чинний статус і перебіг розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.

На сайті можна отримати ключову інформацію щодо домашнього насильства, зокрема про алгоритм протидії. Також доступна інтерактивна карта з даними про кількість звернень, переданих органам виконавчої влади, та кількість наданих консультацій жертвам домашнього насильства.

Перейти на сайт: 1547.ukc.gov.ua

В Україні запустили мобільний застосунок WhiteRibbonUA для захисту жінок і дітей від домашнього насильств

Основною функцією застосунку є прямий зв’язок із Національною поліцією України. Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. З його допомогою можна визначити власну локацію та місце знаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Додаток має три розділи: екстрена допомога постраждалій особі; документування фактів насилля; інформація про те, як розпізнати домашнє насилля.

Додаток має вигляд жіночого календаря (це додатковий захист від аб?юзера). Щоб розпочати роботу, потрібно затримати палець на верхній іконці в головному меню.

Завантажити застосунок можна з AppStore aбо Google Play.

Докладніше про додаток та інші поради із протидії домашньому насильству дізнавайтесь у спільноті STOP ABUSE UKRAINE: https://cutt.ly/mIWoS5E

Зіткнулися з насильством?

Зверніться по допомогу

Національна поліція 102