Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Про перехід на спрощену систему оподаткування 

Дата: 03.04.2024 15:36
Кількість переглядів: 71

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України (із змінами, далі – ПКУ) у главі 1 розд. ХІV «Спеціальні податкові режими» встановлюються правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.

Згідно з п. 291.4 ст. 291 ПКУ, зокрема, встановлено граничні обсяги доходу дозволені протягом календарного року для платників єдиного податку відповідної групи:

- для першої групи – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року;

- для другої групи – 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року;

- для третьої групи – 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Згідно з абзацами першим-третім п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 розд. ХІV ПКУ.

Поряд з цим п. 292.14 ст. 292 ПКУ встановлено, що визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Отже, враховуючи норму п. 292.14 ст. 292 ПКУ щодо визначення доходу для надання права зареєструватися платником єдиного податку, фізична особа – підприємець, яка прийняла рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з І, ІІ, ІІІ або ІV кварталу поточного року, визначає суми отриманих доходів на загальній системі оподаткування окремо як за попередній календарний рік так і у поточному році. За умови дотримання сукупності критеріїв, передбачених главою 1 розд. XIV ПКУ (в т. ч. встановленого п. 291.4 ст. 291 ПКУ граничного обсягу доходу для відповідної групи) фізична особа-підприємець може обрати спрощену систему оподаткування. З метою реєстрації платником єдиного податку обсяг доходу, отриманий протягом поточного року на загальній системі оподаткування, не повинен перевищувати дозволений граничний обсяг доходу, встановлений п. 291.4 ст. 291 ПКУ для відповідної групи платника єдиного податку.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора