Триває кампанія декларування доходів громадян

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого 2021 року. Податковим кодексом України визначено категорії громадян, які зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи.

14:26 12.07.2022

Закон №1914: відображення від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу суб’єктів господарювання, що Закон України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який набрав чинності 01.01.2022, змінив підхід до визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств великими платниками податків: запроваджено окремий порядок відображення від’ємного значення об’єкта оподаткування платника податків минулих податкових (звітних) років («податкових збитків»). Так, починаючи з першого податкового (звітного) періоду 2022 року великі платники податків, мають право зменшувати об’єкт оподаткування не більше ніж на 50 відс. накопичених податкових збитків минулих податкових (звітних) років. Згідно з п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України великим платником податків вважається юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, крім митних платежів, за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період.

14:22 12.07.2022

Як здійснюється взяття на облік у контролюючих органах ЮО та їх відокремлених підрозділів або ФОП у період воєнного стану на території України?

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), відповідно до яких тимчасово на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

14:19 12.07.2022

Про анулювання реєстрації платника ПДВ в умовах дії воєнного стану

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що Порядок анулювання реєстрації платника ПДВ регламентується ст. 184 Податкового кодексу та розд. V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, від 14.11.2014 № 1130. Згідно з п. 5.3 розд. V Положення для анулювання реєстрації платник ПДВ подає до контролюючого органу за місцем перебування на обліку заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою № 3-ПДВ (додаток 3 до Положення № 1130). Таку заяву платники ПДВ можуть подати засобами електронного зв’язку в електронній формі.

14:18 12.07.2022

Понад 455 млн гривень єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів представники малого бізнесу Рівненщини

Як повідомила заступник начальника  Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, за шість місяців поточного року малий бізнес Рівненщини сплатив до бюджетів територіальних громад   455,3 млн грн єдиного податку. Приріст до аналогічного періоду минулого року склав 65,6 млн грн, або плюс 16,8 відсотків.

14:17 12.07.2022

Електронні сервіси ДПС України – на допомогу платникам податків

ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що використання електронних сервісів податкової служби дозволяє платникам оперативно отримувати послуги в електронному вигляді, заощаджує їх час, скорочує до мінімуму контакти з органами ДПС.

14:13 12.07.2022

Особливості оподаткування доходів від власної с/г продукції

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Законом України від 24.03.2022 № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни щодо оподаткування ПДФО власно вирощеної с/г продукції.

14:11 12.07.2022

Доходи отримані за кордоном необхідно задекларувати

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує громадянам, які отримували доходи за кордоном, що при умові сплати податків за межами України їм не доведеться платити податки ще раз, але у разі, якщо з країнами, де вони працювали, підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування. Таким громадянам необхідно лише подати декларацію про майновий стан і доходи і зазначити суми отриманих доходів.

14:09 12.07.2022