На Рівненщині сплачено майже 31 мільйон гривень екологічного податку

За п’ять місяців 2022 року суб’єкти господарювання Рівненської області перерахували до зведеного бюджету 30,8 млн грн екологічного податку, що на 3,8 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Зокрема, до державного бюджету спрямовано 22,3 млн грн, а до місцевих бюджетів надійшло 8,5 млн грн  цього податку. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.

12:37 29.06.2022

Власники земельних ділянок та нерухомості повинні сплатити податок

Дубенський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи, які мають у власності квартири, будинки, об’єкти нежитлової нерухомості, земельні ділянки є платниками податку за таке майно.

12:35 29.06.2022

Щоб отримати податкову соціальну пільгу не забудьте подати заяву роботодавцю

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

12:34 29.06.2022

Запитували-відповідаємо: які реквізити повинен містити договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що відповідно до частини 4 ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) у договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування зазначаються:

10:16 28.06.2022

266 млн грн податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини

Упродовж січня-травня 2022 року суб’єкти господарювання Рівненської області сплатили до зведеного бюджету України 266 млн грн податку на прибуток підприємств, що на 19,1 млн грн перевищує надходження аналогічного періоду минулого року. При цьому до державного бюджету надійшло 240,4 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці з початку року отримали 25,6 млн гривень.

09:53 28.06.2022

Самотня мати має право скористатися податковою соціальною пільгою

Дубенська ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області  інформує, що відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2022 році складає 1240,50 гривень.

09:52 28.06.2022

Про право фізичної особи, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту, на податкову знижку

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що згідно з п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, як частина суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ.

09:47 28.06.2022

На період дії воєнного стану звільнються від  оподаткування ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що на період дії воєнного стану передбачено режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення та постачання на митній території України окремих товарів для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, а саме:

09:44 28.06.2022