До податкової знижки враховують лише сплачений податок на доходи фізичних осіб

Головне управління ДПС у Рівненській області роз’яснює, якщо податковий агент утримав, але не сплатив податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не матиме права на податкову знижку.

10:12 01.03.2024

Надходження за спеціальне використання водних об`єктів на Дубенщині склали понад 115 тис гривень

Протягом січня 2024 року підприємства Дубенського району, що у своїй діяльності використовують водні об`єкти, спрямували до бюджетів 115,1 тис гривень рентної плати за спеціальне використання води. Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження даного платежу зросли на 23,8 тис гривень

09:49 01.03.2024

Про граничний термін подання річної декларації для єдинників першої та другої групи

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що відповідно до п. 296.2 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.

10:09 28.02.2024

Самотня мама має право скористатися податковою соціальною пільгою

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2024 році складає 1514 гривень.

10:05 28.02.2024

Щодо права на податкову знижку для ФОП

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

10:04 28.02.2024

Визначення мінімального податкового зобов’язання фізичним особам

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

12:35 23.02.2024

Для здійснення незалежної професійної діяльності необхідно стати на облік в податковій службі

Головне управління ДПС у Рівненській області інформуює, що для взяття на облік в контролюючому органі фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність потрібно дотримуватись певної послідовності дій.

12:14 23.02.2024