Особливості нарахування єдиного соціального внеску
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що платники єдиного податку зобов'язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску, який обчислюється як добуток мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ (22%).
Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, нараховують ЄСВ на суму доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. До того ж сума ЄСВ за місяць також не може бути меншою за розмір місячного мінімального страхового внеску.
Не сплачують за себе ЄСВ підприємці (незалежно від системи оподаткування), які отримують пенсію за віком або за вислугу років або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.
Такі особи можуть бути платниками ЄСВ лише за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Також звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив за них ЄСВ у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив ЄСВ за них.
Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, ФОП незалежно від обраної системи оподаткування мають право не нараховувати та не сплачувати ЄСВ за себе. До того ж вони розрахунок єдиного внеску в складі податкової декларації не заповнюють за період, у якому ЄСВ не нараховувався та не сплачувався.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»