Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Нюанси адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Дата: 17.04.2024 12:17
Кількість переглядів: 36

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

 

Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. При цьому, фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

 

Крім того, відповідно до норм Цивільного кодексу України, власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

 

Звертаємо увагу, що Податковий кодекс України не містить визначення терміну платник податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки  фізична особа – підприємець.

 

Враховуючи вищевикладене, громадяни, власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які використовують майно в підприємницькій діяльності, сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

До місцевих бюджетів Дубенського району перераховано понад 241 млн гривень податків


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора