Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує:

Дата: 21.02.2024 12:19
Кількість переглядів: 43

 

Платники податків Рівненщини перерахували до бюджету майже 2 мільйона гривень рентної плати за користування надрами

За січень 2024 року за користування надрами платники податків області сплатили до бюджетів всіх рівнів 1 млн 994 тис грн рентної плати, що на 0,9 млн грн, або на 80 відсотків перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській  області.   

До державного бюджету надійшло 1,391 млн грн цього платежу (+0,6 млн грн, або 87% до січня 2023 року). Відповідно місцеві бюджети отримали 0,6 млн грн (+ 0,3 млн грн, або 74% до січня минулого року).

Нагадаємо, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках).

 

Про порушення у сфері роздрібної торгівлі споживачі можуть повідомляти податківців

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу споживачів товарів (послуг) про можливість інформування про виявлені значні порушення у сфері роздрібної торгівлі.

Так, покупці мають можливість звернутись до ДПС у разі:

- відмови суб’єктами господарювання щодо можливості розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою;

- незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції;

- продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою адміністрацією, під час дії воєнного стану тощо;

-інші порушення.

При інформуванні про факти порушень необхідно:

-представитись: вказати прізвище та ім’я особи, яка телефонує;

- повідомити зворотні дані для зв’язку (інформування): поштову адресу та контактний телефон;

- надати чітку інформацію про порушника: повну адресу об’єкта (населений пункт, назву вулиці та номер будинку (споруди), назву зупинки тощо), назву об’єкта (супермаркет, магазин, кіоск тощо), назву суб’єкта за можливості;

чітко вказати, яке порушення виявлено.

Отримана інформація буде обов’язково взята до уваги та використана при організації контрольно-перевірочної роботи для усунення суб’єктами господарювання порушень.

Номер телефону, за яким можна повідомити про виявлені порушення:

0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Також про виявлені порушення можна повідомити ГУ ДПС у Рівненській області за номером телефону 0968119571.

Крім того, для оперативного реагування на незаконну господарську діяльність (а саме торгівля без державної реєстрації, без застосування РРО, без наявності відповідних ліцензій тощо)  можна інформувати ДПС (про такі випадки) через чат-бот «StopViolationBot» месенджеру «Telegram».

 

Кампанія декларування доходів:  хто повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи?

ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу фізичних осіб, що з 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року, яка триватиме до 1 травня поточного року.

Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) подати декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи зобовʼязані платники, які отримували:

окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнені від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);

доходи від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);

іноземні доходи  (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).

доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст. 177 Кодексу);

доходи від здійснення незалежної професійної діяльності (ст. 178 Кодексу).

Також зобов’язані подати декларації:

іноземці, які за результатами звітного року набули статус у резидента України, які мають відобразити у податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 Кодексу);

платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п. 179.3 ст. 179 Кодексу). 

Подати податкову декларацію також мають право громадяни для отримання податкової знижки.

 

Більше про декларування доходів громадян – за посиланням:  https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора