Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

«Спрощенці» Дубенщини додали місцевим бюджетам 65,5 млн гривень єдиного податку

Дата: 26.12.2023 14:21
Кількість переглядів: 40

Господарюючі суб’єкти-спрощенці, які обслуговуються Дубенською ДПІ  протягои одинадцяти місяців 2023 року сплатили до місцевих бюджетів  65,5 млн гривень єдиного податку. Порівняно з минулим роком надходження даного платежу зросли на 9,6 млн гривень.

 

Відтак, надходження до місцевих бюджетів від представників спрощеної системи оподаткування розподілені таким чином: найбільша частка сплаченого податку належить фізичним особам – підприємцям, які сплатили 51,7  млн гривень, що на 9,2 млн гривень більше, ніж торік. Від сільськогосподарських товаровиробників четвертої групи надійшло 8,6 млн гривень. Від юридичних осіб – «спрощенців» територіальні громади отримали 5,2 млн гривень цього платежу.

 

Нагадаємо, що єдиний податок – один із важливих джерел наповнення місцевих скарбниць, до яких він зараховується у повному обсязі.

 

Звертаємо увагу, що підприємці-спрощенці (окрім першої групи спрощеної системи оподаткування), здійснюючи розрахункові операції в готівковій та безготівковій формах, зобов’язані працювати з РРО/ПРРО та видавати фіскальний чек. 

 

Нагадаємо, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 

 

Відтак із 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, податківці мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону. 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора