Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує:

Дата: 06.12.2023 10:08
Кількість переглядів: 32

Платники податків Рівненщини  перерахували до бюджету 672 мільйони гривень військового збору

 

З початку року платники податків Рівненщини спрямували до державного бюджету 672  млн грн військового збору.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, надходження за 11 місяців поточного року збільшились порівняно з аналогічним періодом 2022 року на 70,3 млн грн, або на 12 відсотків.

Лише у листопаді платники області сплатили 64,9 млн грн цього збору.

Такі показники надходження військового збору – результат відповідальної позиції як працедавців краю, так і громадян, які самостійно декларують свої доходи та сплачують податки, – зазначають у податковій службі області. 

Нагадаємо, що військовий збір, який спрямовують на підтримання обороноздатності української армії, запроваджено із  серпня 2014 року. Він справляється із доходів, які відповідно до податкового законодавства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, винагороди, орендна плата, виплата дивідендів, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна тощо), за ставкою 1,5 відсотка.

Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Тож кожен платник, хто чесно працює, отримує легальні доходи та сплачує військовий збір, фінансово підтримує ЗСУ і цим вносить посильний вклад у нашу Перемогу над загарбниками.

 

 Запитували – відповідаємо: чи потрібно роздруковувати Z-звіти на резервному РРО, якщо він не використовувався?

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до ст. 5 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО. Тобто, резервний РРО використовується виключно в період виходу з ладу основного РРО або у разі вичерпання строку служби РРО.

Таким чином, якщо резервний РРО протягом робочого дня не використовувався, то щоденне роздрукування Z-звіту чинним законодавством не передбачено.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора