Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Призначення платежу при сплаті податкового боргу

Дата: 29.11.2023 10:00
Кількість переглядів: 74

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 22 березня 2023 року №148  (далі – наказ №148) затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.  

Головною метою Наказу №148 є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів. 

Так,   кількість   обов’язкових  полів,  які   заповнюються   платниками   у   реквізиті  «Призначення   платежу»   платіжної   інструкції, зменшено   до  2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») . 

Платники податків, які мають податковий борг або заборгованість  з єдиного  внеску,  при   заповнені   реквізитів    розрахункового   документа   у полі   «Призначення    платежу»   мають   зазначати   код   виду   сплати   «140» - надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки.  

Приклад сплати заборгованості з єдиного внеску. 

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо: 

140 заборгованість з єдиного внеску 

Приклад сплати податкового боргу. 

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо: 

140 податковий борг з податку (зазначаємо податок) 

Щодо  заповнення платіжок за новим Порядком в Е-кабінеті, у полі «Призначення платежу» слід зазначати «Код виду сплати», який обирається з переліку кодів, що пропонується ІКС, та «Додаткова інформація запису» у довільній формі. 

Наголошуємо, що самостійна та своєчасна сплата узгоджених грошових зобов’язань дозволить уникнути застосування заходів примусового стягнення боргу (заборгованості). 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора