Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування провів круглий стіл «Взаємодія державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян».

Дата: 18.09.2023 11:33
Кількість переглядів: 48

Комітет держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл «Взаємодія державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян».

Відповідно до Плану своєї роботи на період десятої сесії Верховної Ради України Комітет провів 11 вересня у м.Рівне круглий стіл на тему: «Взаємодія державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян».

Під час заходу Головою правління ГО «Центр політико-правових реформ» Ігорем Коліушком та керівником проектів центру Євгеном Крапивіним було представлено результати аналізу співпраці між органами публічної адміністрації та громадськості у сфері громадянської безпеки та презентовано проект концепції «Безпечна громада».

Експертом із територіального розвитку та місцевого самоврядування, головою ГО «Товариство дослідників України» Павлом Остапенком учасників заходу було ознайомлено з Концепцією формування мережі центрів безпеки в територіальних громадах, поінформовано про існуючу мережу пожежно-рятувальних підрозділів та проектні центри безпеки у Рівненській області.

Учасники круглого столу обговорили основні аспекти дієвого співробітництва, яке дозволяло б забезпечити ефективне функціонування системи безпеки та захисту населення.

Ключовими темами обговорення стали:

безпекова ситуація Рівненщини;

фінансове та нормативно-правове забезпечення, як умови для формування спроможності громад у сфері безпеки та оборони;

стан функціонування Центрів безпеки, як об’єктів інфраструктури, що сприяють розвитку та удосконаленню системи цивільного захисту;

проблемні питання, які виникають на місцях під час забезпечення базових безпекових потреб населення в умовах сьогодення;

наявність чітких механізмів та стратегій щодо здійснення моніторингу та аналізу для вчасного реагувати на існуючі та можливі загрози;

роль громадськості в процесі формуванні ефективних концепцій захисту та охорони населення;

міжрегіональне співробітництво в сфері екстреної медицини.

У заході взяли участь Повчанський сільський голова Інна Миколаївна Іванюк народні депутати України – члени Комітету, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, обласної державної адміністрації, Головного управління Національної поліції та Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України у Рівненській області, представники органів місцевого самоврядування Рівненщини та їх провідних асоціацій, міжнародних організацій, експерти.

Круглий стіл проводився спільно з Офіс Конгресу, Центр політико-правових реформ за сприяння та підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

Відеозапис заходу можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/live/o8xtlO0US5Y?si=ptXC738yHN4Hf4B2

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора