Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Іноземні громадяни не мають права на пільги із плати за землю 

Дата: 04.04.2023 15:02
Кількість переглядів: 62

Фото без опису

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що до п.281.1 ПКУ від сплати земельного податку звільняються особи з інвалідністю першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993р. № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями, та фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пунктом 281.2 ПКУ передбачено, що Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п.281.1 ПКУ поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

  • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

  • для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

 

Статтею 121 Земельного кодексу право на безоплатне отримання із земель державної або комунальної власності земельних ділянок, у межах зазначених граничних норм, мають громадяни України.

Іноземні громадяни та особи без громадянства не мають права набувати права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Враховуючи зазначене, іноземні громадяни та особи без громадянства не користуються пільгами щодо сплати земельного податку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора