Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 07.03.2023 10:18
Кількість переглядів: 59

До місцевих бюджетів Рівненщини сплачено понад  1,6 млрд гривень податків

 

Протягом січня - лютого 2023 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Рівненщини склали 1 млрд 652 млн гривень. За словами в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Владислава Грабового, ця сума перевищує показники за аналогічний період 2022 року на 402 млн гривень.

Найбільше надходжень до місцевих бюджетів забезпечили платники податку на доходи фізичних осіб - протягом двох місяців 2023 року місцеві скарбниці отримали понад 1 млрд 283 млн грн ПДФО. Крім того, понад 192 млн грн єдиного податку отримали бюджети громад від суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування. Також серед лідерів по наповненню місцевого бюджету у 2023 році – податок на землю – його в місцевих скарбницях краю понад 91 млн гривень.

Дякуємо платникам податків за сумлінну сплату податків!

 

Право на податкову знижку за витратами, понесеними на переобладнання автомобіля на газ

 

Головне управління ДПС в Рівненській області інформує, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на переобладнання власного транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Зокрема, відповідно до положень Податкового кодексу, для отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2022 році, необхідно не пізніше 31 грудня 2023 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Звертаємо увагу, що процедура переобладнання транспортних засобів, зокрема, для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлена Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607, відповідно до п. 13 якого після переобладнання транспортного засобу власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження. За результатами такого оцінювання видається:

сертифікат відповідності – для переобладнаних автобусів та транспортних засобів, які переобладнані (за винятком транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива) суб’єктом господарювання, що має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством інфраструктури України, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

акт технічної експертизи або сертифікат відповідності – для транспортних засобів, що переобладнані в індивідуальному порядку, а також для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива.

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку на доходи фізичних осіб, та підтверджувати необхідними документами, достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку. 

 

Про розгляд звернень громадян у Головному управлінні ДПС

у Рівненській області

 

У січні-лютому 2023 року до Головного управління ДПС у Рівненській області надійшло 31 письмове звернення від громадян, з яких усі – заяви.

 Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (28 звернень), надсилають звернення засобами електронного зв’язку, через мережу Інтернет (2 звернення) та від інших установ (1 звернення). Усі звернення виконано у законодавчо встановлений термін.

Всього з початку року звернулось 32 громадянина, із врахуванням 1 колективного та 1 анонімного звернення.

Основні питання, що порушували громадяни у зверненнях, стосуються переважно податкової політики (61,3%), у т.ч. контрольно-перевірочної роботи (22,6%), реєстрації та обліку (16,1%), єдиного соціального внеску (6,5%), реєстраційного номеру облікової картки платника податків (3,2%) та ін.

Нагадаємо, що звернення громадян розглядаються відповідно до  норм Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 №393/96-ВР. Ознайомитись з інформацією щодо розгляду звернень можна на субсайті ДПС у Рівненській області: Головна/Для громадськості/ Звернення громадян/ Нормативно - правова база, або за посиланням https://tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/zvernennya-gromadyan/normativno-pravova-baza/.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора