Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 21.02.2023 08:26
Кількість переглядів: 99

Бізнес Рівненщини сплатив понад 227 мільйонів гривень ПДВ

 

У січні  суб’єкти господарювання Рівненської області спрямували до державного бюджету 227 мільйонів  440 тисяч гривень податку на додану вартість, що на майже 42 мільйони гривень, або 22%, перевищує очікувані показники.

На рахунки платників у січні поточного року відшкодовано з бюджету  понад 223 мільйони гривень податку на додану вартість.

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків, що з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можна звертатись як на податкові платформи, так і на телефонні «гарячі лінії», які функціонують у територіальних органах ДПС.

Перелік «гарячих ліній» територіальних органів ДПС з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Тож, якщо у вас виникли питання щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, внесення до категорії ризикових, розгляду Таблиць даних платника податку на додану вартість, отримати відповіді можна за телефонами гарячої лінії ГУ ДПС у Рівненській області (0362)692-5970933471224. «Гаряча лінія» працює у робочі дні з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45 (під час повітряної тривоги телефон не працює).

Крім того, у Головному управлінні ДПС в області працює комунікаційна податкова платформа: надіславши звернення на електронну скриньку  rv.ikc@tax.gov.ua представники інститутів громадянського суспільства та бізнесу можуть оперативно та якісно комунікувати з податківцями. Для пришвидшення розгляду питань, які направляються на платформу,  рекомендуємо вказувати: назву суб’єкта господарювання  (код ЄДРПОУ), адресу, контактний номер телефону, питання по суті. 

Також для отримання інформаційно-довідкових послуг із зазначених питань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за тел. 0-800-501-007 (обрати напрямок «9»).

 

Скористайтесь можливістю задекларувати свої активи у рамках податкової амністії

 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу, що кампанія одноразового добровільного декларування (так звана податкова амністія), запроваджена для фізичних осіб, які мають бажання розкрити свої реальні активи, придбані за доходи, що свого часу не були оподатковані, завершується вже цього місяця.

Нагадаємо, що декларування активів у межах податкової амністії є добровільним — фізичні особи можуть скористатися цим інструментом за власним бажанням. 

Чому варто взяти участь у цій  кампанії? Перш за все тому, що податкова амністія — це остання можливість для громадян легалізувати свої статки та уникнути відповідальності за ухилення від сплати податків. Зокрема, це стосується осіб, які отримували зарплатню «в конверті», здійснювали підприємницьку діяльність без сплати податків, приховали від оподаткування іноземні доходи тощо.

Які активи можна задекларувати? Це нерухомість, земельні ділянки, автомобілі, предмети мистецтва, антикваріат, ювелірні вироби, цінні папери чи валютні цінності тощо.

Головне, що податкова амністія поширюється на активи, одержані за рахунок доходів, які підлягали оподаткуванню, та з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

Зверніть увагу, для легалізації статків ставка збору, який необхідно буде сплатити за результатами поданої декларації, в рази менша, ніж звичайна ставка податку на доходи фізичних осіб. У разі своєчасної та повної сплати  такого збору, держава надає громадянам гарантії не притягнення їх до відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства у минулому.

Тож переваг у податкової амністії чимало. Але сьогодні, коли ми говоримо про сучасний європейський підхід до сплати податків, особливо коли країна протидіє ворожій агресії, напевно кожен має проаналізувати що він зробив для перемоги і виявити свідому громадянську позицію щодо сплати податків.

Тож закликаємо громадян не зволікати та скористатись можливістю легалізувати активи, з яких станом на 1 січня 2021 року не були сплачені податки. 

Скористайтеся можливістю вийти на новий рівень для того, щоб рухатись далі!

 

 

ПРРО - безкоштовне рішення, використання якого  буде зручним для мікро та малого бізнесу, який працює у сфері торгівлі та надання послуг

 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що 01.01.2022 набрали чинності вимоги Закону України від 20.09.2019 № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» із змінами та доповненнями, внесеними в зв’язку з прийняттям Закону України від 01.12.2020 № 1017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

З набуттям чинності зазначених змін суб’єкти господарювання, у тому числі ФОП ІІ – IV груп єдиного податку, зобов’язані здійснювати розрахункові операції із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Державна податкова служба України розробила програмне забезпечення – Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) - безкоштовне рішення, використання якого  буде, зокрема, зручним для мікро та малого бізнесу, який працює у сфері торгівлі та надання послуг. Всі охочі можуть безкоштовно завантажити відповідне програмне забезпечення на вебпорталі ДПС.

ПРРО зробить легкою реєстрацію розрахункових операцій та подання звітності для підприємців, допоможе дотримуватися вимог податкового законодавства, не обтяжуючи бізнес додатковими витратами, і захистять покупців від втрати чеків.

Звертаємо увагу на можливості ПРРО ДПС – це: створення та реєстрація фіскальних чеків; легке додавання товарів та послуг у фіскальний чек; друк та відправка фіскальних чеків покупцям на пошту або у месенджери; відкриття/закриття зміни; службове внесення/службова видача; ведення довідників номенклатури; експорт/імпорт довідників номенклатури; продаж товарів/послуг, відсутніх в довіднику номенклатури; використання сканера штрих-кодів; використання різних форм розрахунку (готівкова, безготівкова, комбінована); просте оформлення знижки на окремий товар або всю суму чека; оформлення повернення товарів та чеків повернення; формування та перегляд X-звіту; формування та перегляд Z-звіту; автоматичне або ручне закриття зміни та відправка Z-звіту.

Більше про ПРРО можна дізнатись за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора