Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 09.02.2023 10:16
Кількість переглядів: 78

Платники податків Рівненщини перерахували до місцевих бюджету майже 774 млн гривень

 

Упродовж  січня 2023 року до місцевих бюджетів Рівненської області надійшло 773,9 мільйона гривень податкових платежів, що на 218,5  млн гривень, або на 39,3 відсотка, більше надходжень відповідного періоду 2022 року, - про це повідомив керівник податкової служби області Владислав Грабовий.

У структурі надходжень найбільша питома вага припала на:

податок на доходи фізичних осіб – понад 75 відсотків, або 583,9 млн грн;

єдиний податок – 14 відсотків, або 108,2 млн грн;

плату за землю – 5 відсотків, або 41,1 млн грн.

«Позитивну динаміку надходжень забезпечують представники бізнесу, які розуміють, що сьогодні кожна гривня, що надходить до бюджету, є вкладом у нашу Перемогу», – зазначив Владислав Грабовий.

Головне управління ДПС у Рівненській області дякує всім сумлінним платникам, які, не зважаючи на складний воєнний час, вчасно сплачують податки та збори.

 

Кампанія декларування доходів громадян – 2023: декларуємо доходи від репетиторства

 

З 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. До їхнього числа віднесені вчителі та викладачі, які торік надавали репетиторські послуги.

Репетиторські послуги – це, зокрема, підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт тощо.

Доходи від репетиторства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України). Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

До слова, декларацію про майновий стан та доходи можна подати в електронному вигляді. Відтак, кожен із декларантів має право отримати у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларації та допомогу в її заповненні.

Задекларувати доходи, отримані 2022 року, необхідно до 1 травня 2023 року.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену у річній податковій декларації, репетитори мають сплатити до 1 серпня 2023 року.

Отже, якщо викладач, який надає послуги репетиторства, не є фізичною особою-підприємцем, він зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2023 року за місцем податкової адреси (реєстрації) чи он-лайн з використанням електронного підпису.

У разі виникнення питань щодо кампанії декларування можна звернутись до Центрів обслуговування (http://rv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора