Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 07.02.2023 11:50
Кількість переглядів: 100

Внесок малого бізнесу до місцевих бюджетів Рівненщини склав 886,6 млн гривень єдиного податку

 

У 2022 році до місцевих бюджетів Рівненщини від суб’єктів малого бізнесу надійшло 886,6 млн грн єдиного податку. Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий, місцеві громади регіону отримали  на майже 29 млн грн єдиного податку  більше, ніж у 2021 році.

Зокрема, частка сплаченого податку фізичними особам – підприємцями у загальній сумі надходжень складає близько 79 відсотків. Впродовж 2022 року  вони сплатили 698,4 млн гривень, що на 26,5 млн грн більше, ніж у 2021 році.  

Юридичні особи – «спрощенці» перерахували 118,1 млн грн цього податку, Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи сплатили 70,1 млн гривень.

Найбільші надходження єдиного податку отримали територіальні громади території обслуговування: ДПІ у м Рівному – 347,9 млн грн; Рівненської ДПІ - 82,3 млн грн; Сарненської ДПІ – 60,9 млн грн; Костопільської ДПІ - 41,1 млн гривень.

 

Дякуємо всім платникам за фінансову підтримку держави!

 

Прозвітувати про доходи громадяни можуть дистанційно через Електронний кабінет

 

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що з початку 2023 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року. Зверніть увагу, що річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2023 року громадяни, котрі отримали доходи, з яких торік  не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (ПКУ);

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Декларація подається за вибором платника податків (за місцем його податкової адреси) особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Отож, громадянам, які  отримували у 2022 році доходи, з яких не сплачено податки, варто вже зараз спланувати своєчасне подання декларації. Рекомендуємо прозвітувати про доходи дистанційно через Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua/ ), попередньо отримавши кваліфікований електронний підпис.

 

 

Одноразове добровільне декларування триває до 01 березня 2023 року

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, що з 01 вересня 2021 року до 01 березня 2023 року в Україні проводиться одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб, яке передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, встановлених Податковим Кодексом України.

Відповідно до абз.1 п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть такі категорії фізичних осіб - декларантів:

- фізичні особи - резиденти, в тому числі самозайняті особи,

- фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні такі особи:

- особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;

- особи, які, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06.12.2019 № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»;

- особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14.08. 2014 № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора