Власники елітних автівок сплатили 340 тис гривень до місцевих бюджетів Дубенщини

Дата: 02.02.2023 09:29

Власники елітних автівок Дубенського району впродовж 2022 року сплатили до місцевих бюджетів громад 340 тис гривень транспортного податку Левова частка від цієї суми надійшла від юридичних осіб  335,9 тис гривень, від фізичних осіб - 4,2 тис гривень

Нагадаємо, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року – у 2023 році – 2 512 500 гривень.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 01 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2022 №401, із змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2022 №444 внесено зміни до форми Податкової декларації з транспортного податку.