Звернення голови Повчанської громади до Дня пам‘яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2023 11:14

Шановна громадо!

27 січня весь світ вшановує пам’ять жертв Голокосту – однієї із найтрагічніших сторінок історії людства. Нелюдська жорстокість, породжена нацисткою ідеологією, забрала життя мільйонів невинних людей, приналежних до різних релігійних, етнічних, культурних та національних спільнот.

Ця дата сповнена особливим трагізмом та болем. За період Голокосту на території України нацистами було знищено майже 1,5 мільйона українських євреїв.

Про наслідки тих жахливих подій нам - українцям нагадують схили Бабиного Яру, що у роки Другої Світової війни стали місцем масових розстрілів. Тут були знищенні не лише євреї, а й українці, зокрема підпільники ОУН. Десятки тисяч українців, ціною свого життя, переховували та рятували євреїв. Стали «Праведниками Миру».

Українці, як ніхто, розуміють трагедію єврейського народу. Саме українська земля лише за минуле століття пережила 2 масштабних геноциди: Голодомор та Голокост.

Тому людство повинно завжди пам’ятати про трагедію Голокосту. Це жахливий урок історії. І на будь-який прояв ненависті та нетерпимості треба давати рішучу відповідь.

Щоб ніколи знову не відбулося така трагедія!

Повчанський сільський голова                                                                                             Інна ІВАНЮК