Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 23.01.2023 15:18
Кількість переглядів: 67

Підприємства Рівненщини сплатили до бюджетів понад 650 мільйонів гривень податку на прибуток

У 2022 році  суб’єкти господарювання Рівненщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 650,3 млн грн податку на прибуток. За словами в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислава Грабового, ця сума перевищила надходження  2021 року на 146,7  млн гривень.

Із сплаченої підприємствами суми податку на прибуток  588,6 млн грн спрямовано до державного бюджету, решта – 61,7 млн грн надійшло до місцевих скарбниць області.

Звертаємо увагу платників, що у 2023 році застосовується оновлена податкова звітність, зокрема, нова форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств (наказ Міністерства фінансів України від 13.09.2022 року № 274 "Про затвердження змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств". Зміни внесено з метою приведення форми декларації до положень Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування резидентами Дія.Сіті за особливими умовами. Першим звітним періодом є 2022 календарний рік.

Детальніше про нову форму декларації - за посиланням:
https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi/2022-rik/77840.html

 

Важливі цифри 2023

 Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що з 1 січня 2023 року Законом України від 03 листопада 2022 року № 2710-ІХ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено, що впродовж 2023 року:

мінімальна заробітна плата  (МЗП) за місяць становитиме  - 6700 грн,

прожитковий мінімум на одну працездатну особу – 2684 гривень.

Ці розміри впливають на оподаткування доходів фізичних осіб.

Зокрема:

  • неоподатковувана вартість путівок

До оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та / або його членів сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) раз на календарний рік і за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів МЗП, установленої на 1 січня звітного податкового року (пп. 165.1.35 Податкового кодексу України). Тому в разі виконання  умов пп. 165.1.35 Податкового кодексу (ПК) з вартості путівки не утримують ПДФО та ВЗ, якщо вона не перевищує 33500 грн у 2023 році.

Якщо вартість такої путівки (розмір знижки) перевищує граничний розмір доходу, то податковий агент під час нарахування (виплати) такого доходу зобов'язаний за рахунок платника податку утримати ПДФО та ВЗ із загальної вартості наданої путівки. Крім того, під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою обкладення ПДФО є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких установлено згідно з ПК, помножена на коефіцієнт (п. 164.5 ПК);

  • неоподатковуваний розмір добових

Витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, не включаються до оподатковуваного доходу, але не більш як 0,1 розміру МЗП, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розрахунку за кожен календарний день такого відрядження (пп. 170.9.1 ПК). Отже, 2023 року добові витрати під час відрядження по Україні не обкладаються ПДФО та ВЗ, якщо їх розмір не перевищує 670 грн на день. Для відряджень за кордон добові витрати в розрахунку за кожен календарний день відрядження залишилися на рівні минулого року та становлять не більш як 80 євро.

Далі буде…
 

Витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19 можна включити до податкової знижки

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, що  за результатами  2022 року до податкової знижки платника податку в повному обсязі включаються витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, необхідних для лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого або витягу з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я, витрати на вакцинування для профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також витрати на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених страховику-резиденту за договорами страхування на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, такого платника податку та членів його сім'ї першого ступеня споріднення.

Зверніть увагу, що для реалізації права на податкову знижку за витратами, понесеними у 2022 році, можна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи у строк до кінця 2023 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора