5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера

Дата: 05.12.2022 09:39
Кількість переглядів: 45

Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. Це свято десятків тисяч добровільних помічників, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив по усьому світу.

Волонтерський рух – доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому.

Серед рис волонтера - турбота про людей, солідарність і гуманність, духовна якість і громадянська чеснота, нові інтелектуальні ресурси, участь і відповідальність як суть активної громадянської позиції, взаємодовіра і відповідальність.

Сучасний волонтерський рух в Україні розпочався ще у 90-х роках минулого століття. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. Але найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році – саме Революція Гідності. Історія боротьби за незалежність України доводить, що волонтерство – це справжнє покликання, прагнення щирої і високодуховної людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.

Наразі волонтери України – це, так звана, мобільна резервна армія України, яка щодня, щогодини, щохвилини підтримує ЗСУ, тероборону та кожну людину, яка цього потребує.

Щиро вітаємо з Днем волонтера Благодійний Фонд «Авто Січ», маємо за честь долучатися до ваших добрих справ! Ви герої нашого тилу, ви робите все можливе, щоб наблизити таку бажану для усіх українців перемогу.