Про справляння податків та зборів, які передбачено ПКУ

Дата: 03.11.2022 08:39

Головне управління ДПС в Рівненській області інформує, що відповідно до п. 8.1 ст. 8 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.

Згідно з п. 9.1 ст. 9 ПКУ до загальнодержавних податків належать:

- податок на прибуток підприємств;

- податок на доходи фізичних осіб;

- податок на додану вартість;

- акцизний податок;

- екологічний податок;

- мито;

- рентна плата.

Рентна плата складається з: рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин; рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин; рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України; рентної плати за спеціальне використання води; рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів; рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (п. 251.1 ст. 251 ПКУ);

Згідно з п. 10.1 ст. 10 ПКУ до місцевих податків належать:

- єдиний податок;

- податок на майно.

Податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю (п. 265.1 ст. 265 ПКУ).

Згідно з п. 10.2 ст. 10 ПКУ до місцевих зборів належать:
      - збір за місця для паркування транспортних засобів;

- туристичний збір.

Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір (п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).