Податкова знижка у разі отримання іпотеки

Дата: 26.10.2022 17:03

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, частину суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом.

Кредитні договори платника податку, який бажає нарахувати податкову знижку на частину суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом, повинні відповідати таким умовам:

-у кредитному договорі необхідно зазначити, що ціллю його надання є придбання (будівництво) житла, яке приймається кредитором у заставу;

-до кредитного договору в обов’язковому порядку має бути укладений договір іпотеки (застави) нерухомого майна, що придбавається чи будується;

-договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим.

В свою чергу, платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат:

-кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

-відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

-паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

До податкового органу надаються копії зазначених документів.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до податкової інспекціі, при цьому розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку здійснюється в окремому додатку.

Для громадян, які подають декларацію з метою отримання податкової знижки за 2021 рік, строки для подання декларації – по 31.12.2022 (включно).

Нагадуємо, що подання податкових декларацій можливе в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX