З 1 жовтня нові розміри ЄСВ для роботодавців та ФОП

Дата: 23.09.2022 09:21

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що з 1 жовтня 2022 року згідно з Держбюджетом на 2022 рік розмір мінімальної зарплати становитиме:

- у місячному розмірі – 6700 грн (тобто на 200 грн більше ніж було встановлено з 1 січня – 6500 грн);

- у погодинному розмірі – 40,46 грн (тобто на 1 грн і 20 копійок більше, ніж було з 1 січня 2022 року – 39,26 грн).

З 1 жовтня 2022 року збільшилась сума  ЄСВ яку потрібно сплачувати підприємцям за себе та роботодавцям за найманих працівників, а саме збільшаться:

- мінімальний страховий внесок з ЄСВ, який потрібно сплачувати за основних працівників, - 1474 грн.

- максимальна база для нарахування ЄСВ - 100500 грн.

ЄСВ для ФОПів-єдинників, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у розрахунку на місяць - 1474 грн.

При цьому ФОПи-єдинники та ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців.

Відповідно до Закону про ЄСВ платники, які скористаються цією пільгою, розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому відповідно єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Однак це право не позбавляє права платників ЄСВ добровільно сплачувати ЄСВ за себе та зазначати суми такого ЄСВ в декларації з метою отримання страхового стажу.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX