Заяву для відмови від спрощеної системи можна подати не пізніше 20 вересня

Дата: 19.09.2022 10:34

Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу платників податків, що  20 вересня 2022 року є останнім днем подання платником єдиного податку заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування.

Відповідно до пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування юридична особа – платник єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (пп. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена  наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.