Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Запитували-відповідаємо: у минулому році отримано спадщину від бабусі. Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податки?

Дата: 09.09.2022 13:25
Кількість переглядів: 208

Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що кошти, майно чи не майнові права, отримані у спадщину, підлягають оподаткуванню в залежності від ступеня споріднення між спадкоємцем та спадкодавцем та їх резидентського статусу.

Якщо спадкоємець є членом сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то дохід від отриманої спадщини оподатковується за нульовою ставкою та не підлягає обов’язковому декларуванню.

Членами сім’ї першого ступеня споріднення в розумінні Податкового кодексу України вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї другого ступеня споріднення в розумінні Податкового кодексу України вважаються її рідні брати і сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Тож дохід, отриманий як спадщина  членом сім’ї  другого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою та не підлягає обов’язковому декларуванню.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора