Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Триває кампанія декларування доходів громадян

Дата: 12.07.2022 14:26
Кількість переглядів: 154

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого 2021 року. Податковим кодексом України визначено категорії громадян, які зобов’язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи.

Так, обов’язковому декларуванню підлягають:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (наприклад від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільськогосподарської продукції фізичним особам та інші);

- доходи у вигляді спадщини  та подарунків;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи та деякі інші, в передбачених Кодексом випадках.

Податковим кодексом було встановлено граничний термін подання такої  декларації за звітний 2021 рік – 30 квітня поточного 2022 року. Разом з тим, платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-IX«Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року (абзац третій п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Платники податків у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, передбачених ПКУ, за умови виконання ними таких податкових обов’язків, щодо подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платників податків (абзац четвертий п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Водночас, громадяни мають право задекларувати податкову знижку,  шляхом подання декларації до 31 грудня.  Аби скористатися правом на податкову знижку, необхідно зібрати всі підтверджуючі документи, які пов’язані з понесеними у звітному році витратами, та надати їх копії. Зокрема, якщо ви хочете отримати знижку за понесеними витратами на навчання, то необхідно підготувати платіжні та розрахункові документи (квитанції), договори з навчальним закладом, довідку про отриману у звітному році заробітну плату та паспорт, реєстраційний номер облікової картки та документи, що підтверджують ступінь споріднення ( це може бути паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

Оригінали документів органу державної податкової служби надавати не потрібно, але їх необхідно зберігати протягом строку давності (тобто впродовж 1095 днів).

Можна обрати зручний для себе спосіб подачі декларації:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Наразі  оптимальним варіантом є  направлення декларації засобами електронного зв’язку. Для цього можна скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі ваших облікових даних, відомостей щодо нарахованих та виплачених доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого або рухомого майна.

У разі виникнення питань щодо декларування доходів, можна звертатись до Центрів обслуговування, де фахівці ГУ ДПС у Рівненській області нададуть вичерпні консультації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора