A A A K K K
для людей із порушенням зору
Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Платники Рівненщини сплатили до держбюджету понад 857 мільйонів гривень податку на додану вартість

Дата: 10.06.2022 12:17
Кількість переглядів: 161

Оскільки ПДВ належить до бюджетоутворюючих платежів, фінансування заходів безпеки значною мірою залежить від відповідальності господарюючих суб’єктів. Наразі платники ПДВ  області демонструють високий рівень податкової дисципліни, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Рівненській області.  

Нагадаємо, що Законом України від 12.05.2022 №2260 внесено ряд змін до Податкового кодексу України.

 Зокрема відновлюються податкові обов’язки для платників податків, у яких є можливість, своєчасно:

- реєструвати в ЄРПН ПН/РК,

- подавати податкову звітність,

- сплачувати податки та збори.

Відповідно, такі платники звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом за умови:

- реєстрації ПН/РК за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими в період лютий-травень 2022 року, до 15 липня 2022 року (по податковому кредиту, відображеному у податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди лютий-травень 2022 року на підставі первинних (розрахункових) документів має бути здійснена реєстрація ПН/РК в ЄРПН);

- подання податкової звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 Податкового кодексу України, до 20 липня 2022 року;

- сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

Після спливу цих термінів та невиконання платниками свого податкового обов’язку до таких платників будуть застосовані штрафні санкції визначені Податковим кодексом України. Водночас у податковій службі відзначають, що податкові новації, зокрема можливість переходу на спрощену систему оподаткування зі ставкою 2 відсотки, полегшить умови ведення бізнесу. 

Успішна протидія військовій агресії російської федерації повинна мати належне фінансове забезпечення за рахунок своєчасно сплачених податків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора