Сьогодні вкрай важливо забезпечувати фінансову сторону життєдіяльності держави і наповнювати бюджет
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків на проблемні питання щодо наявності податкового боргу. Адже податковий борг – це не тільки приватна справа окремого платника, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими грошима, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та не зможуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків. Особливо це актуально сьогодні, в період воєнного стану, коли кожен повинен забезпечувати фінансову сторону життєдіяльності держави і наповнювати бюджет, підтримувати Збройні Сили України.
На Рівненщині, станом на 01 травня поточного року податковий борг (у т.ч. несплачені поточні податкові зобов’язання у період воєнного стану) до зведеного бюджету склав 743,8 млн грн, у т.ч. до місцевих бюджетів – 276,4 млн гривень. Зокрема, загальний борг суб’єктів господарювання становить 715,5 млн грн, решту – 28,3 млн грн боргують громадяни. При цьому, 18124 платники податків мають незначні суми податкового боргу – до 100 гривень.
З метою подальшого недопущення зростання кількості боржників податківцями проводиться роз’яснювальна робота з платниками, як в телефонному режимі, так і при наданні адміністративних послуг. Всього за 5 місяців 2022 року вже 4238 платників податків погасили борги перед державою в сумі 38,4 млн. гривень.
В ГУ ДПС в області звертають увагу, що парламентом та урядом було запроваджено ряд ініціатив, спрямованих на підтримку підприємництва під час війни. Однією з важливих змін в сучасних реаліях є зупинення строків для платників податків та контролюючих органів на період воєнного стану в Україні. Тож слід розуміти, що введення воєнного стану не звільняє платників податків від сплати грошових зобов’язань. Будь-які послаблення є лише відтермінуванням, а не звільненням від їх виконання.
Детальніше про суму заборгованості, вид податку та підстави виникнення податкового боргу кожен може дізнатись скориставшись сервісом – Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua), або ж звернувшись за телефонами до фахівців управління по роботі з податковим боргом чи Центрів обслуговування за місцем реєстрації як платника податків.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»