Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Убезпечитись від кібератак

Дата: 13.05.2022 14:46
Кількість переглядів: 157

Вбивають не тільки кулі та снаряди. Зламаний російськими хакерами смартфон або комп?ютерце також знаряддя вбивства, просто з відтермінованим у часі ефектом ” – застерігають у Держслужбі.
 Ворог планомірно намагається зламати не лише фізичний захист, а й похитнути інформаційну безпеку. У зоні ризику – як державні установи та критична інфраструктура, так і особисті дані українців. Тому, закликаємо бути обережними та дотримуватися правил кібербезпеки та кібергігієни.
 Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України наводить перелік заходів, які допоможуть убезпечитись від кібератак:

?Змініть пароль у всіх важливих сервісах – в пошті, месенджері, на своєму смартфоні. Зробіть це зараз. Для входу в кожен сервіс і поштову скриньку має бути окремий пароль.

?Перевірте в налаштуваннях безпеки браузера, чи були скомпрометовані ваші паролі (Google Chrome це НалаштуванняПриватність та безпека). Негайно замініть скомпрометовані. Замініть також паролі, визначені як слабкі.

?Використовуйте генератор паролів. Наприклад, він є на сайті Кіберполіції http://cyberpolice.gov.ua/generate-password.

?Заведіть собі окрему пошту, яку залишатимете “для розсилань” та інших повідомлень. Не використовуйте цієї пошти для реєстрації акаунтів у соцмережах та інших чутливих сервісах, що містять приватну інформацію.

Видаліть всі зламані програми, особливо якщо вони були завантажені з російських сайтів, торентів тощо.

Встановіть двофакторну аутентифікацію в месенджерах, пошті, інших сервісах, щоб знати, коли хтось намагатиметься зайти у ваш акаунт.

?Не відкривайте повідомлення від незнайомців, не переходьте за посиланнями, не пересилайте іншим посилання від незнайомців, що містять заклики до дії (перейти за посиланням, завантажити файл, надати номер картки, телефон, ввести пароль від пошти тощо).

?Довіряйте тільки перевіреним джереламофіційним сайтам державних установ, місцевої влади, медіа та їхнім перевіреним акаунтам у соцмережах (перевірені мають спеціальну позначку синім кольором біля назви акаунту).

?Не відкривайте листів на пошті про розіграші, виграші, державну допомогу та інші обіцянки чогось безкоштовного.

?Пароль від ваших акаунтів, телефону, код від SIM-карти або банківської картице ваш особистий секрет. Не довіряйте їх нікому, не зберігайте у смартфоні.

?Якщо є можливість, використовуйте фізичні засоби захисту акаунтівзахищені носії з кваліфікованим електронним підписом (КЕП), безпарольну авторизацію тощо. Такі рішення є і в українських розробників.

?Перевірте, на яких пристроях працюють ваші акаунти в соцмережах, пошта, месенджер. Це можна зробити в налаштуваннях безпеки та конфіденційності.

?Встановіть антивірус на свій смартфон і комп?ютер. Проскануйте пристрій. Просто зараз. Не забудьте оновити його, коли він це запитає.

?Встановлюйте оновлення ПЗ на смартфон або комп?ютер, щойно воно приходить, якщо є можливість.

?Закрийте лазівки для ворога: видаліть російське програмне забезпечення просто зараз. Встановіть українське. Це не примха, а питання безпеки, адже російські сервіси збирають інформацію про українських користувачів. Що на що замінити: replace-ru-with-ua.com.

?Зробіть на зовнішній носій резервну копію важливої для вас інформації: документів, фотографій тощо. Не забувайте також робити резервні копії ваших смартфонів.

Якщо вас зламали, терміново повідомте:

??Кіберполіція  – callcenter@cyberpolice.gov.ua;

??Урядова команда реагування на комп?ютерні надзвичайні події CERT-UA   – cert@cert.gov.ua .

Поділіться з колегами та користувачами корисною інформацією !

Разом ми єдині! Слава Україні! І смерть ворогам!

Джерело інформації: https://oth.nlu.org.ua/?p=5991


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора