Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Роботодавці Рівненщини спрямували на соціальні потреби майже 2,5 мільярда гривень єдиного внеску

Дата: 04.05.2022 16:35
Кількість переглядів: 150

В ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що впродовж січня-квітня 2022 року працедавці області  перерахували на соціальні потреби 2 мільярди 488  мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«Порівняно з чотирма місяцями минулого року сплата зросла на 16 відсотків або 341 млн гривень», – розповів керівник  податкової служби області Владислав Грабовий.

Нагадаємо, що з 1 березня поточного року до припинення воєнного стану та ще 12 місяців потому фізичні особи-підприємці, особи, котрі здійснюють незалежну професійну діяльність і члени фермерських господарств мають право не сплачувати єдиний внесок за себе.

Фізичним особам-підприємцям 2-3 груп спрощеної системи оподаткування також дозволяється не сплачувати єдиний внесок за мобілізованих осіб. Суми єдиного внеску за мобілізованих осіб до соціальних фондів буде сплачено з державного бюджету.

Звертаємо увагу, що у до Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутні норми, що періоди воєнного стан та 12 місяців після   припинення або скасування воєнного стану, у яких  єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено. Тобто даний період не буде включатись до страхового стажу ФОП, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства.

Висловлюємо щиру подяку представникам бізнесу, які виконують вимоги закону, дбають про своїх найманих осіб і фінансово підтримують спроможність держави фінансувати соціальні видатки.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 

 

До уваги платників 5 % акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах

 

В ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що 01.05.2022 року набрав чинність Закон України від 21 квітня 2022 року № 2218-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Законом № 2218-ІХ перенесено на 1 травня 2022 року норму щодо впровадження в дію порядку зарахування до місцевих бюджетів 5 %  акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, який сплачується їх імпортерами й виробниками.

Тимчасово, до 1 січня 2023 року, сплата акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну), вироблених до 1 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізованих кінцевим споживачам до 1 квітня 2022 року, здійснюється у порядку та на умовах, що діяли до 1 квітня 2022 року (п. 40 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу).

Враховуючи зазначене, до кінця 2022 року суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі при продажі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які вироблені до 1 квітня 2022 року, є платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 

 

Виявили порушення у сфері роздрібної торгівлі та завищені ціни на товари першої необхідності – повідомте до податкової служби області

 

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що у разі:

- відмови суб’єктами господарювання щодо можливості розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою;

- незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції;

- продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою адміністрацією, під час дії воєнного стану;

- завищені ціни на товари першої необхідності, перелік яких затверджено Постановою КМУ №341 від 22.04.2020 (зі змінами та доповненнями);

- інші порушення, покупці мають можливість звернутись до податкових органів.

Зокрема при інформуванні про факти порушень необхідно:

- представитись: вказати прізвище та ім’я особи, яка телефонує;

- повідомити зворотні дані для зв’язку (інформування): поштову адресу та контактний телефон;

- надати чітку інформацію про порушника: повну адресу об’єкта (населений пункт, назву вулиці та номер будинку (споруди), назву зупинки тощо), назву об’єкта (супермаркет, магазин, кіоск тощо), назву суб’єкта за можливості;

- чітко вказати, яке порушення виявлено.

Отримана інформація буде обов’язково взята до уваги та використана при організації контрольно-перевірочної роботи для усунення суб’єктами господарювання порушень.

Номери телефону гарячої лінії ДПС України, за якими можна повідомити про виявлені порушення - 

0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

Також можливо повідомити про виявлені порушення безпосередньо до  ГУ ДПС у Рівненській області – за телефоном 0968119571.

Нагадуємо, що у період воєнного стану податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім фактичних перевірок.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 

 

 

 

--

З повагою,

відділ інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Рівненській області

(0362) 69-25-52

http://rv.tax.gov.ua/

 

Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.

ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine

ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора