Договір страхування. Розраховуємо суму, яка може включатися до податкової знижки

Дата: 18.02.2022 15:13

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що платники податку з доходів фізичних осіб мають право включити до податкової знижки, зокрема, суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення.

При цьому, слід врахувати обмеження встановлені підпунктами «а» та «б» п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування, щодо суми, яка може включатися до податкової знижки.

Наприклад, якщо договір страхування життя, що передбачає сплату платником податків страхового платежу (страхового внеску, страхової премії) за рік у сумі 16000 грн, розпочинався 14 серпня 2021 року і платником податків у серпні 2021 року сплачено страховий платіж за рік у сумі 16000 грн (з 14.08.2021 по 13.08.2022), то платник податку має право віднести на витрати суму фактичних витрат за 5 місяців дії договору у звітному податковому 2021 році, що не перевищує 15900,00 грн (3180,00 грн х 5 місяців). При страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення за вищезазначеними умовами понесених витрат платник податку має право віднести на витрати суму, що не перевищує 7950,00 грн (3180,00 грн х 5 місяців х 50 відсотків).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»