Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 17.02.2022 16:41
Кількість переглядів: 188

У січні жителі Рівненщини самостійно задекларували понад 81 млн гривень доходів

Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за перший місяць 2022 року жителі краю  подали 499 декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого доходу склала близько 82 млн гривень. За поданими деклараціями узгоджено до сплати в бюджет майже 660 тис грн податку на доходи фізичних осіб та понад 86 тис грн військового збору.

Також 11 громадян задекларували право на податкову знижку задля повернення частини податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати. Сума ПДФО, визначена такими платниками до повернення,  42 тис гривень.

З детальною інформацію щодо декларування доходів, отриманих у 2021 році, можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/.

 

За договорами страхування громадяни можуть отримати податкову знижку

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляють, що платники податку на доходи фізичних осіб можуть скористатися правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2021 року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених при страхуванні.

Нагадаємо, згідно статті 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, які він сплатив страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як за себе так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення.

Звертаємо увагу, що понесені витрати не мають перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного 2021 податкового року, протягом яких діяв договір страхування) суму 3180 гривень при страхуванні особисто як платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю та 1590 гривень – при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю.

Для отримання податкової знижки за 2021 рік громадяни мають подати декларацію про майновий стан і доходи, розрахункові та платіжні документи, які підтверджують здійснені платником податків витрати.

Декларацію необхідно подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник до 31 грудня 2022 року.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Як громадяни можуть отримати картку платника податків

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) – індивідуальний десятизначний унікальний код платника податків в Державному реєстрі фізичних осіб , тобто особистий номер для обліку в податкових органах для сплати податків та інших обов’язкових платежів.

За зверненням фізичної особи, її представника контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків).

 У цьому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків.

У разі необхідності повторного отримання картки РНОКПП з причини її втрати або зіпсування фізична особа - платник податків подає до контролюючого органу Заяву за формою № 5ДР

Оформити картку платника податків, внести зміни (зміна прізвища чи ім’я тощо) до картки РНОКПП чи отримати дублікат можна в будь якій ДПІ.

У цьому разі термін надання адмінпослуги може бути продовжено з трьох до п’яти робочих днів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора