Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ У ПРОБАЦІЮ!

Дата: 16.02.2022 15:56
Кількість переглядів: 201

Одним з негативних чинників, які сьогодні здійснюють згубний вплив на розвиток нашого суспільства і держави - є високий рівень злочинності. Він досить сильно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві, сталість моральних правил співжиття. Для зменшення ризику вчинення повторного правопорушення особами, які засуджені до альтернативних позбавленню волі покарань та повернення їх до нормального законослухняного життя, в Україні створено систему пробації  - прийнято Закон України «Про пробацію» 05.02.2015 року.

            Уповноважені органи пробації працюють з такими категоріями громадян, як:

 • особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю;
 • особи, засуджені до покарання у виді громадських робіт;
 • особи, засуджені до покарання у виді виправних робіт;
 • особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням та звільнені від відбування покарання вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до трьох років;
 • особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк та стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

 

             Оскільки, одним із важливих чинників, які забезпечують виконання уповноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством та спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. Саме з цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації

             Відповідно до Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 № 98/5, передбачається, що  волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» та з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію», а також Кримінально-виконавчим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації.

             Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації.

             Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

             До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються:

 • неповнолітні особи;
 • обмежено дієздатні особи;
 • особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;
 • особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

             Волонтерська діяльність, пов’язана із здійсненням соціально-виховних заходів щодо клієнтів пробації передбачає участь волонтерів:

 • у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;
 • у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;
 • у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;
 • надання консультативної, психологічної, інформаційної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;
 • сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залучення їх до навчання, виховних заходів та соціально-корисної діяльності;
 • сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 • участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

 

             Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду та передбачає їх участь:

 • у перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання;
 • у перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 • у перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк;
 • у участь у заходах, пов’язаних із початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.

 

            Залучення особи до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником уповноваженого органу з питань пробації та заповнення анкети волонтера пробації. Під час співбесіди працівником уповноваженого органу з питань пробації з’ясовуються здатність особи до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, її мотивація, досвід роботи, освіта та інші відомості, що характеризують кандидата у волонтери пробації. Кандидату у волонтери пробації уповноваженим органом з питань пробації може бути встановлений випробувальний строк до трьох місяців, під час якого вивчаються його моральні та ділові якості.

            Уповноважений орган з питань пробації укладає з волонтером пробації, який бере участь у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи, договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією. За договором одна сторона (волонтер) зобов’язується за завданням іншої сторони (уповноважений орган з питань пробації) особисто безоплатно здійснювати волонтерську діяльність протягом установленого в договорі строку, а уповноважений орган з питань пробації зобов’язується забезпечити волонтеру пробації можливості для здійснення волонтерської діяльності.

              Виключення волонтера пробації зі складу волонтерів пробації здійснюється у випадку: закінчення строку дії договору або розірвання договору в односторонньому порядку за ініціативою однієї зі сторін.

 

 

 

            Кандидатам слід розуміти, що волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, а тому, до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. 

            Також, просимо звернути увагу, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності. Тому, сьогодні волонтерська діяльність, пов’язана із пробацією, діє виключно на добровільній та безоплатній основі.

 

            З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за адресою:

35603   вул. Шевченка, 27 каб.27 м.Дубно Рівненської області. 

           Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.

 

Дубенський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області

 

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора