Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Всесвітній день боротьби проти раку

Дата: 04.02.2022 10:47
Кількість переглядів: 305

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого.

Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, вчасного виявлення та лікування онкологічних захворювань, можна домогтися значних позитивних результатів у боротьбі з цією проблемою.

«Європейський кодекс боротьби проти раку», розроблений ВООЗ, містить 12 способів уберегти себе від раку. Міжнародні експерти заявляють, що майже половини смертей від раку можна було б уникнути, якби всі дотримувались рекомендацій.

Не паліть. Не вживайте жодних видів тютюнової продукції.

Зробіть свій дім вільним від тютюнового диму. Подбайте, щоб на роботі теж не було диму.

Підтримуйте здорову масу тіла.

Будьте фізично активними в повсякденному житті. Обмежте кількість часу, який ви проводите в сидячому положенні.

Дотримуйтесь здорового раціону харчування, а саме:

– вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, зернобобових, овочів і фруктів;

– обмежте вживання в їжу висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв.

– уникайте вживання м’ясної продукції, підданої технологічній обробці, і продуктів з високим вмістом солі.

Якщо ви вживаєте будь-які види алкогольних напоїв, обмежте їх споживання. Повна відмова від вживання алкоголю може запобігти розвитку раку.

Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Використовуйте сонцезахисні засоби. Не користуйтеся соляріями.

На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, які викликають рак. Дотримуйтесь правил з охорони та гігієни праці.

З’ясуйте, чи ви не піддаєтеся впливу радіації внаслідок високого рівня природного опромінення радоном в житловому приміщенні.

Для жінок: якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудьми. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку в матері.

Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від гепатиту В (для новонароджених), вірусу папіломи людини (для дівчаток).

Пройдіть скринінг на такі види раку: рак кишківника (чоловіки і жінки), рак простати (чоловіки), рак грудної залози (жінки), рак шийки матки (жінки).

Пам’ятайте! Рак не вирок, а діагноз! Своєчасне обстеження – це шанс на життя!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора