Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Перший мільярд гривень  сплатили до зведеного бюджету платники податків Рівненщини

Дата: 02.02.2022 16:39
Кількість переглядів: 273

У  січні 2022 року до зведеного бюджету країни  платники податків Рівненської області сплатили 1,02 млрд грн податків і зборів, що перевищує минулорічний показник на 145,5 млн грн, або на 16,7 відсотка.

Із цієї суми до державного бюджету платниками регіону сплачено 458,8 млн грн, що порівняно з січнем 2021 року більше на 65,5 млн грн, або на 16,5 відсотка.

У свою чергу до місцевих бюджетів сплачено за січень 2022 року 560,3 млн грн, що на 80 млн грн, або на 16,7 відсотка більше, ніж у минулому році.

Серед основних джерел формування зведеного бюджету залишаються:

податок на доходи фізичних осіб – 412,8 млн грн;

податок на додану вартість – 301,8 млн грн;

єдиний податок – 96,6 млн гривень.

земельний податок –33,6 млн грн;

податок на майно – 16,7 млн грн;

Підсумовуючи такі показники в.о. начальника податкової служби області Владислав Грабовий  зазначив, що дотримання бізнесом податкового законодавства, легалізація доходів, детінізація економіки, своєчасна та повна сплата податків і зборів – це складова фінансової стабільності й добробуту кожного громадянина нашої країни.

 

Податкова амністія: за розголошення відомостей з одноразової добровільної декларації передбачена відповідальність

 

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що відомості, які містяться в одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та його посадовими особами без письмової згоди декларанта, крім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду.

За розголошення такої інформації, у тому числі внаслідок службової недбалості або допуску до інформації інших осіб, які не мають такого права, а також незаконне використання таких відомостей посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, притягаються до цивільної, адміністративної, кримінальної та іншої відповідальності згідно із законом.

 

Інформація про залишки товарів - перший запис у Формі ведення обліку товарних запасів

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що перший запис, який вноситься фізичною особою – підприємцем, у тому числі платником єдиного податку до Форми ведення обліку товарних запасів, має відображати інформацію про залишки товарів, наявних у такої ФОП на дату набуття ним обов’язку щодо ведення обліку товарних запасів.

Перший запис вноситься до Форми обліку на підставі самостійно складеного ФОП документа щодо опису залишків товарів у такому порядку:

графа 1 - цифра «1»;

графа 2 - дата внесення запису;

графа 3 - опис залишку товарів на початок обліку;

графа 4 - дата складання опису залишку товарів на початок обліку;

графа 5 - цифра «1»;

графа 7 - загальна вартість товару відповідно до опису залишку товарів на початок обліку;

графи 6, 8, 9 - не заповнюються.

Перший запис про залишки товарів до Форми обліку не вноситься, якщо у ФОП, в яких виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, відсутні залишки товарів на дату виникнення такого обов’язку.

 

 

Чи має право суб’єкт господарювання повернути кошти готівкою за не отриманий товар, якщо оплата проводилася через РРО з використанням банківської платіжної картки (POST-терміналу)?

 

     Ні, не має права. Якщо оплата проводилася через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) з використанням банківської платіжної картки (POST-терміналу), то повернення коштів за не отриманий товар (не надану послугу) здійснюється на розрахунковий рахунок покупця, відкритий у банку.
     При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати особі, яка повертає товар (відмовляється від послуги), розрахунковий документ встановленої форми та змісту (видатковий чек).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора