Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 17.01.2022 12:21
Кількість переглядів: 174

У 2021 році  4900 жителів Рівненщини  скористалися правом на податкову знижку

 

Упродовж 2021 року декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки до державних податкових інспекцій Рівненської області подали 4900 громадян, які  задекларувати до повернення понад 13,1 млн гривень ПДФО. Із задекларованої суми 12,6 мільйона гривень вже надійшло на рахунки платників.

Найбільшу кількість декларацій громадяни подали для повернення витрат за навчання, що склало 3,1 тис звітів, а задекларована до повернення сума ПДФО за такими витратами  - понад 8,4 млн. гривень.

Звертаємо увагу жителів Рівненщини, що з початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Фізичні особи, які декларують право на податкову знижку, декларацію за звітний (податковий) 2021 рік подають до 31 грудня поточного року включно.

Рекомендуємо для подання декларації скористатись Електронним кабінетом (https://cabinet.tax.gov.ua/ ) на єдиному вебпорталі ДПС України.

 

Значні суми податкового боргу можуть обмежити право виїзду керівника за межі України

 

Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу платників податків, що  Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон № 1914)  внесено зміни, зокрема, до статей 14, 20, 87 та 91 Кодексу,283 і 2892 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 6 Закону України від 21 січня 1994 року № 3857-ХІІ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», відповідно до яких запроваджується тимчасове обмеження у праві виїзду керівника платника податків - боржника за межі України.

Тимчасове обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента - боржника за межі України - це забезпечувальний захід виконання судового рішення або рішення керівника контролюючого органу про стягнення суми податкового боргу.

Тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України застосовується до керівника платника податків - юридичної особи або постійного представництва нерезидента за наявності у такого платника податків податкового боргу:

 - у сумі, що перевищує 1 мільйон гривень;

- що не був погашений протягом 240 календарних днів з дати вручення такому платнику податків податкової вимоги.

Тимчасове обмеження у праві виїзду керівника платника податків - боржника за межі України застосовується згідно з рішенням суду, що набрало законної сили, та є забезпечувальним заходом виконання судового рішення або рішення керівника контролюючого органу про стягнення суми податкового боргу про погашення суми податкового боргу.

 

 

Податкова амністія: яким чином декларант може скористатися правом одноразового добровільного декларування, у разі наявності у нього коштів в національній та іноземній валютах у готівковій формі?

 

Відповідно до п.п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) перебувають у готівковій формі.

Разом з тим, п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання Декларації.

Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозділу 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.

Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора