Дата: 13.09.2021 09:23

Підприємства-водокористувачі Рівненщини поповнили бюджети на 28,7 мільйонів гривень

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що з початку року суб’єкти господарювання краю сплатили до бюджетів усіх рівнів 28,7  мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води. Зокрема, від підприємств, установ і організацій до державного бюджету надійшло 15,8 мільйона гривень, до місцевих скарбниць – 12,9 мільйона.

Всього на Рівненщині  нараховується 445 підприємств-водокористувачів.

Нагадаємо, платниками рентної плати за спеціальне використання води є суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Розмір єдиного внеску у 2021 році

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків, що Законом України «Про Державний бюджет на 2021 рік» з 1 січня 2021 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: 6000 гривень, з 1 грудня 2021 року - 6500 гривень.

Отже, у 2021 році розмір мінімальної зарплати змінюється двічі: з 1 січня (6000 грн) та з 1 грудня (6500 грн).

Як наслідок, буде змінюватися мінімальний страховий внесок з єдиного внеску:

- з січня по листопад - 1320 грн. (6000 х 22%);

- за грудень - 1430 грн. (6500 х 22%).

Максимальна сума страхового внеску з 1 січня 2021 року становить - 19800 грн: (максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - 15 розмірів мінімальної заробітної плати - (6000 грн х 15 х 22%). З 1 грудня 2021 року максимальна сума страхового внеску складатиме 21450 грн. (6500 грн х 15 х 22%).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

Коли необхідно сплатити суму недоплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, яка виникла за результатами камеральної перевірки

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України у разі виявлення контролюючим органом за результатами камеральної перевірки відповідної одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, декларант, який подав відповідну Декларацію, зобов’язаний сплатити суму такої недоплати протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідного повідомлення за довільною формою контролюючого органу та подати уточнюючу відповідну Декларацію протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.