Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 28.08.2021 15:11
Кількість переглядів: 448

Понад 8 мільйонів гривень отримали жителі Рівненщини, які скористалися правом на податкову знижку

 

 

 

Головним управлінням ДПС у Рівненській області систематично проводиться робота по забезпеченню додаткових надходжень до бюджету, зокрема, шляхом залучення до декларування  доходів громадян.

Так, за інформацією в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Віталія Чуя протягом січня - липня 2021 року до Головного управління ДПС області  громадянами подано 9968 податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2020 рік. З них 6819 декларацій громадянами, що зобов’язані подати податкову декларацію.

Сума задекларованих доходів складає 1 443 млн. гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету  складає 22,8 млн. гривень. Задекларована сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету складає 3,8 млн. гривень.

Віталій Чуй також зазначив , що з початку року 319 громадян   подали  податкову декларацію та скористався правом на отримання податкової знижки за наслідками 2020 року. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб до повернення становить 8,8 млн. гривень, з них фактично повернуто 8,2 млн гривень.

В податковій службі області нагадують, що скористатись податковою знижкою можна подавши декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня поточного року.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

 

 

 

 

 

Особи, які не можуть скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням

 

 

 

Відповідно до Закону України від 15.06.2021№ 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" (набрав чинності з 21.07.2021 р.) декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.

Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).

Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

 

 

До відома фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку!

 

 

 

Головне управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення лише отриманих доходів.

При цьому, Кодексом визначено максимальні обсяги доходів, що дозволяють перебувати платникам податків на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності в залежності від групи єдиного податку.

У разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платником єдиного податку такий платник виключається з реєстру платників єдиного податку та переводиться на загальну систему оподаткування, з обов’язковим веденням обліку доходів та витрат.

Такий платник податків зобов’язаний мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Кодексу для платників податків на загальній системі оподаткування об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

За наявності у фізичної особи - підприємця документально підтверджених витрат, пов'язаних з господарською діяльністю, сума донарахованих податків та штрафних санкцій може бути максимально зменшена, що вбереже платника податків від додаткових витрат.

Тож, ДПС зауважує на необхідності отримання у постачальників товарів документів, що підтверджують походження товарів та витрат пов’язаних з веденням господарської діяльності, навіть якщо ведення обліку таких товарів та витрат не передбачено Кодексом.

 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 

 

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора