Дата: 05.08.2021 16:28

Понад мільярд гривень ПДВ відшкодовано платникам податків Рівненщини

З початку року на розрахункові рахунки платників ПДВ повернуто 1 045 мільйонів гривень заявлених до відшкодування сум. Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

Загалом впродовж семи місяців 2021 року платниками податків заявлено до відшкодування ПДВ на загальну суму 824,7  мільйона гривень. Залишок невідшкодованих сум податку станом на 01.08.2021 складає 162 мільйона гривень, в зв’язку з не настанням граничного терміну узгодження заявлених до відшкодування сум ПДВ – 158 мільйонів гривень, за рештою триває процедура узгодження матеріалів перевірки.

Разом з тим, у ході проведення перевірок,  у тому числі камеральних, з    початку року податковою службою зменшено заявлених до відшкодування сум ПДВ в розмірі 3,1 мільйона гривень.

Одноразове добровільне декларування: хто не зможе скористатися податковою амністією

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Законом України від 15.06.20121 №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» визначено перелік осіб які не можуть скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням, а саме:

декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;

декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади);

декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції".

Головне управління ДПС у Рівненській області