Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 14.07.2021 12:38
Кількість переглядів: 349

Рівненщина: використання лісів краю додало бюджетам більше 69 мільйонів гривень

 

 

 

Протягом січня-червня  2021 року від лісокористувачів Рівненської області  до бюджетів усіх рівнів сплачено 69,7 мільйонів гривень рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів, що на 5,2 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року, про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.

 

Зокрема, до державного бюджету надійшло 22,1  мільйона гривень, а місцеві бюджети отримали  47,6 мільйона гривень ренти за спецвикористання лісових ресурсів.

 

Зоя Хоній зазначила, що кожній громада, на території якої є лісові ресурси, важливо пильнувати, щоб заготівля дарів лісу з комерційної метою приносила податкові надходження до бюджету.

 

Нагадаємо, що згідно зі ст. 256.2.1. - 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.

 

 

 

Хочете скуповувати лісову продукцію - придбайте лісовий квиток!

 

В області триває сезон масової заготівлі ягід, грибів, лікарської сировини, на які так багата Рівненщина. Саме в цей час у багатьох платників податків виникає питання щодо оподаткування доходу від продажу дикорослих плодів.

 

Як роз’яснила начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління ДПС у Рівненській області Олена Дімітрук, для власного споживання безоплатного громадянам дозволено заготовляти 12 кг чорниці, 15 кг ожини, 20 кг журавлини, по 30 кг білих грибів, лисичок, 50 кг опеньок,  10 кг трав’яних лікарських рослин, квітів, коріння збору. Норми встановлені розпорядженням Рівненської обласної державної адміністрації від 3 травня 2007 року №215.

 

Заготівля лісової продукції для комерційних потреб відноситься до спеціального використання, яке  є платним, проводиться на підставі спеціального дозволу – лісового квитка, і тільки в межах відведених ділянок лісу та виділеного ліміту.

 

Рішенням Рівненської обласної ради від 22 квітня 2011 року №265 встановлено, що діяльність СГ, пов’язана із збиранням, купівлею (в тому числі у населення), транспортуванням, зберіганням та реалізацією дикорослих плодів, ягід, грибів, лікарських рослин та іншого є спеціальним використанням лісових ресурсів, та проводиться відповідно до затверджених лімітів та на підставі виданих держлісгоспами лісових квитків. Лісові квитки видаються лише тим суб’єктам господарювання, які перебувають на податковому обліку за місцем здійснення заготівельної діяльності, та після сплати у встановленому порядку рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за весь заявлений до заготівлі обсяг.

 

Для отримання лісового квитка заготівельники звертаються, із попередньо погодженою Рівненським обласним управлінням лісового і мисливського господарства заявкою, у вказане в ній лісове господарство, де заявка реєструється, а зазначені ліміти розподіляються по лісництвах.

 

Суб’єкти господарювання щоденно протягом сезону заготівлі звітують перед органами місцевого самоврядування про обсяги заготовлених лісових ресурсів і заготівельні ціни у розрізі видів цих ресурсів за попередній день по кожному заготівельному пункту, розташованому на території відповідної місцевої ради.

У разі встановлення фактів заготівлі лісової продукції для комерційної діяльності без спеціального дозволу (лісового квитка), на порушників складається протокол про адміністративне порушення, сума нанесених збитків визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення шкоди, заподіяної лісу».     

 

 

 

Головне управління ДПС у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора