Повчанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Податкова інформує

Дата: 18.06.2021 12:00
Кількість переглядів: 573

Про відстрочення податкового боргу, загальна сума якого не перевищує 6800 гривень

 

 

 

В Головному управлінні  ДПС у Рівненський області  звертають увагу платників податків на можливість врегулювання  податкового боргу, сума якого не перевищує 6800 гривень. Кому може бути надано відстрочення такого боргу, що необхідно зробити платнику, щоб отримати таке відстрочення, чи буде при цьому нарахована пеня? – заступник начальника ГУ ДПС в області Зоя Хоній роз’яснила основні аспекти врегулювання податкового боргу. 

 

 

Так,  відстрочення податкового боргу надається платникам податків – фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, що станом на 1 грудня 2020 року мали загальний розмір податкового боргу (у тому числі штрафні санкції, пеня та проценти за користування розстроченням/відстроченням) у сумі, що не перевищує 6 800 гривень.

 

 

Для того, щоб отримати таке відстрочення, платнику податків необхідно звернутись з відповідною заявою довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг. Зазначену заяву платником податків може бути подано як у паперовому вигляді (особисто звернувшись до контролюючого органу або надіславши листа), так і в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету. У разі якщо загальна сума податкового боргу станом на 1 грудня 2020 року перевищує 6 800 гривень або якщо із заявою звернувся платник податків, що не підпадає під дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 4 грудня 2020 року № 1072-ІХ, контролюючий орган надсилає такому платнику податків у місячний строк відмову у наданні відстрочення у довільній формі.

 

 

Платникам податків, які хочуть скористатись такою можливістю, крім заяви ніяких додаткових документів подавати не потрібно. Це відстрочення буде здійснюватись без укладання окремого договору із платником податків, адже у пункті 1 (прим. 2) підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, прямо передбачено, що норми статті 100 Кодексу для цього випадку не застосовуються.

 

 

При цьому, у разі погашення платником повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються. Разом із тим, у випадку непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного строку, а також у разі її погашення після 29 грудня 2021 року штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами Кодексу

 

 

 

На Рівненщині жителям краю вже повернуто більше 5 млн грн податкової знижки

 

 

 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що протягом січня-травня поточного року з метою отримання податкової знижки податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік подали 2309 мешканців області, які задекларували до повернення з бюджету 6,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб. За результатами проведених камеральних перевірок декларацій про майновий стан і доходи вже повернуто 1635 громадянам 5,1 млн гривень.

 

 

Найчастіше громадяни звітували про витрати, проведені на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання, сплату страхових платежів (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення, суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним та частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом.

 

 

 

Звертаємо увагу, що для фізичних осіб, які бажають скористатися правом на податкову знижку, за результатами 2020 року компанія декларування не завершена і такі особи мають право подати декларації у термін до 31.12.2021 (включно). Пропонуємо не марнувати час та подати декларацію завчасно, зокрема, скориставшись спрощеною процедурою подання – через електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» в приватній частині Електронного кабінету платника. Нагадуємо, граничний термін для подання декларації з метою отримання податкової знижки за витратами минулого року - 31 січня 2021 року.

 

 


Головне управління ДПС у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора